19:53 (GMT -4)
En | Ru | Az | Tr
goal Atletico Paranaense Goaaal! [0-4]

Calendar 2019-07-20

Order by: Time / League
refresh Refresh |
International Champions Cup
87'Arsenal2

2:0 Fiorentina

2

[0-0] H2H
20:00Bayern Munchen -:- Real Madrid Pred. H2H
F07:30Manchester United1

1:0 Inter Milan

3

[0-0] H2H
F16:00Benfica3

3:0 Chivas Guadalajara

2

[0-0] H2H
Chinese Super League
F07:35Guangzhou Fuli FC

1

0:5 Guangzhou Evergrande[0-2] H2H
F07:35Tianjin Teda

3

3:3 Dalian Aerbin

1

3

[2-1] H2H
Finland Veikkausliga
F10:00Ilves Tampere

1

1:1 HJK Helsinki

5

[0-0] H2H
F10:00KPV

1

1:2 SJK Seinajoen

2

[0-1] H2H
F10:00Vaasa VPS

2

1:1 Lahti

2

[1-1] H2H
International Club Friendly
21:00Cardiff City -:- Real Valladolid Pred. H2H
F01:00Brisbane Roar1

4:0 Brisbane City

1

[3-0] H2H
Advertisements:
F03:00Leganes

3

2:0 Fuenlabrada[2-0] H2H
F03:00Ripensia Timisoara 3:3 ACS Dumbravita

2

[2-2] H2H
F03:00Chernomorets Odessa

3

0:1 Real Pharma Ovidiopo

1

[0-1] H2H
F04:00SOROKSAR 2:5 Paksi SE Honlapja[0-3] H2H
F04:00Sigma Olomouc B 1:1 Opava II[1-0] H2H
F04:00ASU Politehnica Timi

1

1:1 Scolar Resita

2

[1-0] H2H
F04:00Debrecin VSC

1

1:2 Kazincbarcika

2

[0-0] H2H
F04:00Teleoptik

1

0:2 FK Sindelic Nis

1

[0-1] H2H
F04:00ACS Foresta Suceava 0:1 CS Aerostar Bacau[0-0] H2H
F04:00GKS Belchatow 2:1 Sokol Aleksandrow Lo[1-1] H2H
F04:00Gwarek Tarnowskie Go 0:2 Warta Zawiercie[0-1] H2H
F04:00Galanta 6:1 Lokomotiva Devinska

1

[2-0] H2H
F04:00Kustosija 2:1 NK Spansko

1

[1-1] H2H
F04:00Banik Ostrava B 1:2 Hlucin[0-0] H2H
F04:30Orleans US 45 4:1 St Pryve St Hilaire

1

[1-1] H2H
F04:30AFC Wimbledon 0:2 Plymouth Argyle[0-2] H2H
F04:30Mezokovesd Zsory

2

3:2 Al-Faisaly Harmah

2

[2-1] H2H
F04:30LUV graz (w) 3:3 Sudburgenland (w)[2-0] H2H
F04:30NK Cepin

2

0:1 Szentlorinc SE

1

[0-0] H2H
F04:30Orihuela CF

3

3:0 Hull City U23[1-0] H2H
Advertisements:
F04:30PS TIRA U20

1

0:2 Bhayangkara FC U20

1

[0-0] H2H
F04:30Arema FC U20

3

0:0 Persela Lamongan U20

2

[0-0] H2H
F04:30Persib Bandung U20

3

1:0 Madura United U20

1

[0-0] H2H
F04:30PSIS Semarang U20

2

1:1 PS Barito Putera U20

2

[0-0] H2H
F05:00Reading

1

0:1 Lincoln City[0-0] H2H
F05:00FV Diefflen

1

0:4 Astoria Walldorf[0-2] H2H
F05:00CD Tondela 3:4 Viseu[0-0] H2H
F05:00AB Copenhagen 1:0 Hillerod Fodbold[1-0] H2H
F05:00Bronshoj

1

1:1 BK Avarta

1

[1-1] H2H
F05:00Vilafranquense 1:0 Real Sport Clube

1

[1-0] H2H
F05:00VfL Wolfsburg (w) 6:1 Ferencvarosi TC (w)[2-1] H2H
F05:00Gloria Buzau

1

6:1 CSM Focsani

2

[3-1] H2H
F05:00Fafe 1:0 FC Felgueiras[0-0] H2H
F05:00Alverca 0:0 Casa Pia AC[0-0] H2H
F05:00Aves 0:0 Academica Coimbra[0-0] H2H
F05:00Chojniczanka Chojnic

2

3:1 Bytovia Bytow

1

[1-0] H2H
F05:00Garbarnia Krakow

2

1:0 Podhale Nowy

1

[1-0] H2H
F05:00Kecskemeti TE 0:1 Dorogi FC[0-1] H2H
F05:00MFK Lokomotiva Zvole 1:1 FC Vion Zlate Moravc[1-0] H2H
F05:00Drava

3

3:2 Duna-Tisza

1

[2-1] H2H
Advertisements:
F05:00NK Metalleghe Bsi 1:5 Hajduk Split II[0-3] H2H
F05:00Olimpia Elblag

2

3:0 Baltyk Gdynia

1

[1-0] H2H
F05:00Podbeskidzie Bielsko

2

0:1 Warta Poznan

1

[0-0] H2H
F05:00Przemsza Siewierz 3:2 MKS Iskra Pszczyna[2-1] H2H
F05:00Tj Sokol Lanzhot 1:7 Slavia Kromeriz[1-1] H2H
F05:00Zaglebie Sosnowiec 6:1 Lechia Tomaszow Mazo[4-0] H2H
F05:00Ingulets Petrovo 2:1 Kremin Kremenchuk[1-1] H2H
F05:00Sokol Kleczew 0:1 KS Polonia Sroda Wlk[0-1] H2H
F05:00Nacional da Madeira 1:1 Belenenses[1-0] H2H
F05:00Novi Pazar

1

0:1 Metalac Gornji Milan

3

[0-0] H2H
F05:00Viktoria Griesheim U 1:5 Kickers Offenbach U1[1-1] H2H
F05:15Western Sydney

1

1:2 Leeds United

1

[0-1] H2H
F05:30Penafiel 3:0 Vila Real[2-0] H2H
F05:30Oriental Lisboa 2:1 Caldas[1-0] H2H
F05:30Videoton Puskas Akad

3

0:2 Maccabi Petah Tikva

1

[0-1] H2H
F05:30Real Sociedad B 4:0 SD Beasain

1

[2-0] H2H
F06:00OKS Stomil Olsztyn 1:0 Lech II Poznan[0-0] H2H
F06:00NEC Nijmegen 2:2 Almere City FC[0-1] H2H
F06:00Arenas Club de Getxo

1

1:6 Athletic Bilbao[1-1] H2H
F06:00Sintrense 1:4 Marinhense[0-1] H2H
Advertisements:
F06:00Stal Stalowa Wola

2

0:1 Hapoel Katamon Jerus

2

[0-1] H2H
F06:00GKS Belchatow 2:0 KSZO Ostrowiec[2-0] H2H
F06:05Gil Vicente 0:1 GD Chaves[0-1] H2H
F07:00BK Frem 0:3 Roskilde

1

[0-2] H2H
F07:00Grimsby Town

2

1:0 Doncaster Rovers

1

[0-0] H2H
F07:00Sparta Rotterdam 3:0 NAC Breda[1-0] H2H
F07:00Nykobing FC 3:0 Hvidovre IF

1

[1-0] H2H
F07:00Schalke 04 (Youth)

1

0:0 St Pauli II[0-0] H2H
F07:00Viborg 1:0 Skive IK[1-0] H2H
F07:00Radomiak Radom 0:0 Gornik Leczna[0-0] H2H
F07:00Evesham United

1

1:7 Gloucester City[0-3] H2H
F07:00UD Gran Tarajal ST 0:4 Las Palmas[0-2] H2H
F07:00Berliner AK 07 1:0 Tennis Borussia Berl[0-0] H2H
F07:30Berliner FC Dynamo 3:1 FC Blaus Weiss 90 Be[0-1] H2H
F07:30Hamburger SV

1

2:2 Anderlecht[1-0] H2H
F07:30FC Lokomotive Leipzi 1:3 Wuppertaler

1

[1-2] H2H
F07:30Hayes Yeading Unite 0:2 Slough Town[0-1] H2H
F08:00Sandecja Nowy Sacz 0:3 GKS Tychy[0-2] H2H
F08:00FSV Frankfurt 5:2 SV Buchonia Flieden[2-1] H2H
F08:00Rot-Weiss Erfurt

1

2:3 TSV Steinbach

2

[1-2] H2H
Advertisements:
F08:00SV Elversberg

2

1:0 Monchengladbach AM.

2

[0-0] H2H
F08:00Rot-Weiss Ahlen 0:2 TuS Haltern

1

[0-2] H2H
F08:00FC Oss 1:3 De Graafschap[0-0] H2H
F08:00Bristol Rovers 1:2 Birmingham City[1-1] H2H
F08:00SC Freiburg (Youth) 5:2 SC Cham[1-1] H2H
F08:00FC 08 Hombrug

2

1:0 Fola Esch

1

[0-0] H2H
F08:00Hertha Zehlendorf 1:1 FSV Union Furstenwal

1

[0-0] H2H
F08:00SC Telstar 3:2 AZ Alkmaar (Youth)[2-1] H2H
F08:00VfL Wolfsburg (Youth 3:3 SV Rodinghausen[1-2] H2H
F08:00Lichtenberg 47

1

6:1 Oranienburger FC Ein[2-1] H2H
F08:00Stuttgarter Kickers 1:1 Vfr Aalen[0-0] H2H
F08:00York City

1

2:1 Scarborough[1-0] H2H
F08:00VfL Osnabruck

2

0:3 FC Koln

4

[0-2] H2H
F08:00SW Dusseldorf

1

4:1 TSV Meerbusch[3-1] H2H
F08:30FC Twente Enschede 0:0 Oud Heverlee[0-0] H2H
F08:30Volendam 2:1 Heracles Almelo[1-0] H2H
F08:30Ratingen SV

1

1:5 Rot-Weiss Oberhausen[1-2] H2H
F09:00Darmstadt

1

0:1 Vitesse Arnhem

2

[0-1] H2H
F09:00Dundela 1:2 Linfield FC[0-1] H2H
F09:00SC Heerenveen

1

1:1 St. Pauli[1-0] H2H
Advertisements:
F09:00Hannover 96 0:1 Groningen

1

[0-1] H2H
F09:00Gillingham 3:1 Charlton Athletic[1-1] H2H
F09:00Fortuna Koln

1

2:1 Hessen Kassel

3

[1-0] H2H
F09:00Bayer Leverkusen 1:2 Watford

1

[0-1] H2H
F09:00Zulte-Waregem 1:1 Willem II[1-0] H2H
F09:00Istanbul Buyuksehir

2

1:1 Fortuna Dusseldorf[1-0] H2H
F09:00Royal Cappellen FC 2:1 KVSK Lommel[0-1] H2H
F09:00Alanyaspor

1

1:0 Konyaspor

1

[0-0] H2H
F09:00Institute (USA)

1

0:4 Coleraine[0-1] H2H
F09:00Kortrijk

1

4:0 Excelsior SBV

1

[2-0] H2H
F09:00Hutnik Krakow 2:2 Ruch Chorzow

2

[2-1] H2H
F09:00Hornchurch 0:2 Chelmsford City[0-1] H2H
F09:30Arminia Bielefeld

2

2:3 Barnsley

1

[1-2] H2H
F09:30ETSV Weiche Flensbur

3

1:2 Kolding FC

2

[0-1] H2H
F09:30Werder Bremen 0:1 VfL Osnabruck[0-0] H2H
F10:00Erzgebirge Aue 1:1 Union Berlin

1

[0-1] H2H
F10:00Oldham Athletic 2:3 Rochdale[2-2] H2H
F10:00Bradford City 1:1 Wigan Athletic

1

[1-0] H2H
F10:00Barnet 1:3 Peterborough United[1-1] H2H
F10:00Burton Albion 2:5 Derby County[1-3] H2H
Advertisements:
F10:00Chesterfield

1

1:2 Rotherham United[1-2] H2H
F10:00Dartford

3

0:2 Leyton Orient[0-1] H2H
F10:00Dagenham Redbridge 1:1 Southend United[1-1] H2H
F10:00Dorchester Town 1:1 Yeovil Town[1-0] H2H
F10:00VVV Venlo 2:0 FC Eindhoven

1

[1-0] H2H
F10:00Haringey Borough

1

0:2 Boreham Wood[0-0] H2H
F10:00Harrogate Town 3:1 Farsley Celtic[1-0] H2H
F10:00Heidenheimer

1

5:1 Middlesbrough

1

[0-1] H2H
F10:00Hampton Richmond Bor 2:3 Maidenhead United[1-1] H2H
F10:00Carlisle United 1:3 Fleetwood Town[1-1] H2H
F10:00Curzon Ashton FC 0:2 Wrexham[0-0] H2H
F10:00Crewe Alexandra 1:0 Burnley[1-0] H2H
F10:00Mansfield Town 2:2 Hull City[1-1] H2H
F10:00Oxford United 1:2 Queens Park Rangers [1-2] H2H
F10:00Notts County 2:1 Walsall

1

[0-1] H2H
F10:00Northampton Town 0:2 Sheffield United[0-2] H2H
F10:00Preston North End 1:3 Southampton[1-2] H2H
F10:00Stevenage Borough 0:1 Portsmouth[0-0] H2H
F10:00Scunthorpe United 0:4 West Bromwich(WBA)[0-0] H2H
F10:00Tranmere Rovers

1

0:2 Stoke City

1

[0-0] H2H
F10:00Tiverton Town 0:1 Torquay United[0-1] H2H
F10:00Welling United 1:2 Dover Athletic[0-1] H2H
F10:00Wycombe Wanderers 2:2 Brentford[2-1] H2H
F10:00Exeter City 1:3 Swansea City[0-2] H2H
F10:00Bala Town 1:0 Accrington Stanley[1-0] H2H
F10:00Havant Waterloovil

3

2:0 Sutton United

2

[1-0] H2H
F10:00Hemel Hempstead Town

1

1:1 Ebbsfleet United

1

[0-1] H2H
F10:00Alvechurch 1:4 Leamington[1-1] H2H
F10:00Barrow 0:3 Blackpool[0-1] H2H
F10:00Cheltenham Town 1:2 Leicester City[1-0] H2H
F10:00Fulham 2:1 Brighton Hove Albi[0-1] H2H
F10:00Horsham 3:1 Crawley Town[1-1] H2H
F10:00Lewes 3:1 Eastbourne Borough[1-0] H2H
F10:00Oxford City 3:1 Rushden Diamonds[1-0] H2H
F10:00Pelikan Lowicz 2:4 Znicz Pruszkow[1-3] H2H
F10:00Darlington 1:2 Halifax Town[1-1] H2H
F10:30Werder Bremen

2

1:0 FC Koln

2

[0-0] H2H
F10:30Angers 3:2 Le Havre[0-0] H2H
F11:00Dordrecht 1:0 Den Bosch[0-0] H2H
F11:00Fiorentina

1

0:3 Benevento[0-0] H2H
F11:00Monaco1

1:0 Valencia[0-0] H2H
F11:00Reims2

1:1 KAA Gent

2

[0-0] H2H
F11:20FK Radnicki Sremska

2

0:2 FK Omladinac Novi Ba

3

[0-0] H2H
F11:30Rayo Vallecano1

2

1:2 Borussia Monchenglad[0-0] H2H
F11:59VfL Bochum 1:1 Hertha Berlin

1

[0-0] H2H
F11:59Lorient 1:0 Stade Lavallois MFC[0-0] H2H
F11:59Guingamp1

1:2 Stade Brestois

1

[0-0] H2H
F11:59Lens 1:3 RCD Espanyol

1

[0-0] H2H
F11:59Avenir Sportif Bezie 0:1 Le Puy Foot 43 Auver[0-0] H2H
F11:59Jedinstvo UB 4:0 FK Prva Iskra Baric[0-0] H2H
F11:59BSK Batajnica 1:2 FK Sremcica[0-0] H2H
F11:59FK Zvezdara 4:2 BSK Borca[0-0] H2H
F11:59FK Buducnost Resnik

1

0:4 OFK Belgrade[0-0] H2H
F12:30Nurnberg 1:1 Paris Saint Germain

2

[0-0] H2H
F12:30Udinese 1:2 Ravenna[0-0] H2H
F13:00Real Sociedad 0:1 Racing Santander[0-0] H2H
F13:00Lyon 3:4 Genoa

3

[0-0] H2H
F13:00Nancy

1

2:2 Dijon

1

[0-0] H2H
F13:00Levante

1

1:2 Villarreal[0-0] H2H
F13:00Oliveirense1

0:1 Moreirense[0-0] H2H
F13:10SC Covilha

1

1:1 Pacos de Ferreira

2

[0-0] H2H
F13:30Real Oviedo 1:0 Unionistas de Salama[0-0] H2H
F13:30Granada CF1

1:0 Reading

3

[0-0] H2H
F14:00Girona 2:1 Bournemouth AFC

1

[0-0] H2H
F14:30Celta Vigo 3:0 CD Lugo

1

[0-0] H2H
F14:30Rio Ave

1

1:1 Santa Clara

1

[0-0] H2H
F15:00Maritimo 0:0 Lille[0-0] H2H
F15:30Portimonense 0:0 Getafe[0-0] H2H
S04:00Mako 0:0 Tiszasziget SE H2H
S04:00OMTK-ULE 1913 1:1 Hodmezovasarhelyi H2H
S05:00Drzewiarz Jasienica 0:0 Gwarek Ornontowice H2H
S05:00MKS Kluczbork 0:0 Ruch Zdzieszowice H2H
S05:00Odra Centrum 0:0 KS Energetyk ROW H2H
S05:00Ruch Radzionkow 0:0 RKS Grodziec H2H
S05:00Szegedi AK 0:0 Szolnoki MAV FC H2H
S05:30FC Famalicao 0:0 Feirense H2H
S06:00FFC Frankfurt (w) 0:0 FSV Hessen Wetzlar ( H2H
S06:00Porto B 0:0 Portimonense H2H
S06:00Avranches 0:1 Concarneau H2H
S07:00Hansa Rostock Am. 0:0 FC Hansa Luneburg H2H
S08:00SC Verl 0:0 FSV Mainz 05 (Youth) H2H
S08:00Bayern Alzenau 0:0 Turk Gucu Friedberg H2H
S08:00Bayern Munchen (w) 0:0 FC Zurich Frauen (w) H2H
S08:00Heart of Midlothian 0:0 Cambridge United H2H
S08:00ZFC Meuselwitz 1:1 FSV Wacker 90 Nordha H2H
S09:00SF Baumberg 0:0 Bergisch Gladbach 09 H2H
S09:00SV Drochtersen/Assel 0:0 FC Oberneuland H2H
S09:00BSV Rehden 1:0 Wattenscheid 09 H2H
S09:00FK Pirmasens 0:0 Hassia Bingen H2H
S09:00FSV Fernwald 0:0 FC Giessen H2H
S09:00AZ 0:1 Oostende H2H
S09:30Roda JC 0:0 Wegberg-Beeck H2H
S09:30FK Krupa 1:1 FK Grbalj Radanovici H2H
S10:00SSV Ulm 1846 0:0 SC Freiburg H2H
S10:00Annagh United 1:1 Carrick Rangers H2H
S10:00Altrincham 1:1 Blackpool H2H
S10:00Ballyclare Comrades 0:1 Glentoran FC H2H
S10:00Dungannon Swifts 1:1 HW Welders H2H
S10:00Guiseley 1:1 Stockport County H2H
S10:00Schwarz-Weiss Essen 1:1 Kickers Offenbach H2H
S10:00AFC Telford United 1:1 Coventry City H2H
S10:00Victoria Rosport 0:0 Rot-Weiss Koblenz H2H
S10:00Saint Gilloise 1:1 Red Star Waasland H2H
S10:00Warrenpoint Town 0:1 Ballinamallard Unite H2H
S10:00Ashton United 1:1 Droylsden H2H
S10:00Frickley Athletic 1:1 Matlock Town H2H
S10:00Halesowen Town 1:1 Stourbridge H2H
S10:00Port Vale 1:1 Burnley H2H
S10:00Cirencester 0:1 Chippenham Town H2H
S10:00Bedworth United 1:0 Loughborough Dynamo H2H
S10:00Brackley Town 0:0 Banbury United H2H
S10:00Bradford Park Avenue 1:1 Sheffield Wed U23 H2H
S10:00Dorking 1:1 Leatherhead H2H
S10:00Hartlepool United 1:1 Sheffield Utd U23 H2H
S10:00Kidderminster Harrie 0:1 Bromsgrove H2H
S10:00Ossett United 1:1 AFC Fylde H2H
S10:00Poole Town 0:1 Chelsea U21 H2H
S10:00Salisbury FC 0:1 Forest Green Rovers H2H
S10:00St Neots Town 1:0 Cambridge United XI H2H
S10:00Dunston UTS 1:1 Woking H2H
S10:30Lokeren 0:1 Panahaiki-2005 H2H
S10:30Sampdoria 1:0 Real Vicenza H2H
S10:45KFCO Wilrijk 1:1 Panathinaikos H2H
S10:45GKS Katowice 1:1 Rekord Bielsko-Biala H2H
S11:00Miedz Legnica 1:1 Mieszko Gniezno H2H
S11:00Ashdod MS 0:0 Mezokovesd Zsory H2H
S11:00Nacional da Madeira 1:1 Cova Piedade H2H
S11:00AEL Limassol 1:0 Sectzya Nes Ziona H2H
S11:00Chaves B 0:0 Braga U23 H2H
S11:00Chernomorets Odessa 0:0 Balkany Zorya H2H
S11:00Malzenice 1:0 Sardice H2H
S11:00CS Mioveni 0:1 Hapoel Haifa H2H
S11:00Goztepe 1:1 Eskisehirspor H2H
S11:00Olimpic Donetsk 1:0 FC Shakhtar Donetsk H2H
S11:00FK Tikves Kavadarci 1:1 Dinamo Vranje H2H
S11:30Hapoel Kiryat Shmona 0:1 MTK Hungaria H2H
S11:30Darfo Boario 0:0 Brescia H2H
S11:30KS Legionovia Legion 1:1 Hapoel Kfar Saba H2H
S11:59Varzim 1:1 Al Duhail H2H
S11:59Caen 0:0 Le Mans H2H
S11:59Rudes 1:1 Radomlje H2H
S11:59FC Sfintul Gheorghe 0:0 Desna Chernihiv H2H
S11:59Villefranche 1:1 Yverdon H2H
S11:59DJK Arminia Klosterh 0:1 SpVg Schonnebeck H2H
S11:59Elana Torun 1:1 KP Calisia Kalisz H2H
S11:59Mosta FC 0:0 Santa Lucia FC H2H
S11:59NK Croatia Zmijavci 1:1 HNK Sibenik H2H
S11:59Taksony SE 1:1 Fuzesgyarmati SK H2H
S11:59USV Gnas II 1:1 SV Kloch H2H
S11:59HNK Cibalia 1:0 NK Kutjevo H2H
S11:59Helfort 15 0:0 FV Austria XIII H2H
S12:30Bayer Leverkusen 1:1 Eibar H2H
S12:30CD As Pontes 1:1 Racing de Ferrol H2H
S13:00Vasas 1:1 Varda SE H2H
S13:00Numancia 0:1 Atletico Madrid H2H
S13:00Spouwen Mopertingen 1:1 MVV Maastricht H2H
S13:00NK Medimurje Cakovec 0:1 Bodajk FC Siofok H2H
S13:00TJ Spartak Myjava 1:0 Uhersky Brod H2H
S13:00Villarreal 0:0 Levante H2H
S13:00Wigry Suwalki 1:0 FK Palanga H2H
S13:15CD Lealtad 0:1 Sporting Gijon H2H
S13:30AD Alcorcon 0:0 CF Rayo Majadahonda H2H
S13:30Cacereno 0:1 Extremadura H2H
S13:30AEK Athens 1:0 Volos NFC H2H
S13:30Valencia CF Mestalla 0:1 RKC Waalwijk H2H
S14:00Calahorra 0:0 SD Huesca H2H
S14:00Chiclana 1:1 Cadiz H2H
S14:00Almirante Brown 1:1 Argentina U23 H2H
S14:00Primavera 0:0 Corinthians U23 H2H
S14:15CD Calamonte 0:0 Extremadura B H2H
S14:15Sportivo Las Parejas 0:0 Colon CF H2H
S14:30Belenenses 1:0 Sunderland A.F.C H2H
S14:30La Roda CF 1:1 Albacete H2H
S15:00Zamora CF 0:0 Trujillanos H2H
Swedish Allsvenskan
F10:00AIK Solna 2:0 Helsingborg

2

[1-0] H2H
F10:00Orebro 4:0 Falkenberg

2

[3-0] H2H
F11:59GIF Sundsvall

2

0:1 Hacken

2

[0-0] H2H
Russian National Football League
F03:00Luch Energiya

2

1:1 Tom Tomsk[0-0] H2H
F04:00SKA Khabarovsk

5

0:1 Torpedo moskva

3

[0-1] H2H
F04:00Yenisey Krasnoyarsk

4

0:3 Rotor Volgograd

1

[0-1] H2H
F09:00Tekstilshchik Ivanov

3

1:4 Khimki

3

[0-0] H2H
F10:00Fakel

1

0:0 Chertanovo Moscow

3

[0-0] H2H
F10:00Mordovya Saransk

4

1:0 Spartak Moscow II

3

[0-0] H2H
F11:00Avangard

4

1:1 FK Krasnodar II

5

[0-0] H2H
F11:59Torpedo Armavir

3

0:2 Neftekhimik Nizhneka

5

[0-0] H2H
F11:59Baltika Kaliningrad

3

0:1 FK Chayka K-SR

1

[0-0] H2H
J-League Division 1
F05:00Matsumoto Yamaga FC 2:2 Hiroshima Sanfrecce

3

[0-0] H2H
F05:00Nagoya Grampus 2:2 Gamba Osaka

2

[2-1] H2H
F05:00Vissel Kobe

2

0:2 Yokohama Marinos

1

1

[0-1] H2H
F05:30Kashima Antlers

3

2:1 Sagan Tosu

1

3

[2-1] H2H
F06:00Cerezo Osaka 0:0 Vegalta Sendai

1

[0-0] H2H
F06:00Shimizu S-Pulse

1

0:2 FC Tokyo[0-2] H2H
F06:00Jubilo Iwata 1:3 Urawa Red Diamonds

1

2

[0-3] H2H
Brazil Serie A
90'Internacional RS

2

1:1 Gremio (RS)

1

[0-0] H2H
90'Centro Sportivo Alagoano

2

0:4 Atletico Paranaense

1

[0-0] H2H
88'Ceara

3

2:0 Palmeiras

2

[0-0] H2H
F10:00Vasco da Gama

4

2:1 Fluminense RJ

2

4

[0-1] H2H
F16:00Bahia BA

1

3

0:0 Cruzeiro (MG)

1

[0-0] H2H
UEFA European U-19 Football Championship
F13:00Armenia U191

0:4 Portugal U19[0-0] H2H
F13:00Spain U194

2:1 Italy U19

1

6

[0-0] H2H
German 3.Liga
F08:00MSV Duisburg 4:1 SG Sonnenhof Grossas[1-1] H2H
F08:00Hansa Rostock

1

3:3 Viktoria koln[3-1] H2H
F08:00Kaiserslautern

3

1:1 Unterhaching

3

[1-0] H2H
F08:00SV Meppen

2

0:2 Zwickau

4

[0-0] H2H
F08:00Wurzburger Kickers

3

3:1 Bayern Munchen (Yout

2

[1-0] H2H
F11:45Magdeburg

1

2

2:4 Eintracht Braunschwe

3

[0-0] H2H
Zimbabwe Premier
F09:00Yadah FC 1:1 Harare City

1

[0-0] H2H
F09:00Chicken Inn 1:0 Bulawayo Chiefs[0-0] H2H
F09:00FC Platinum 1:0 Chapungu FC[0-0] H2H
F09:00Herentals FC 1:1 Hwange Colliery[0-0] H2H
S09:00Ngezi Platinum 1:0 Black Rhinos H2H
S09:00ZPC Kariba 0:0 Triangle FC H2H
Australia U20
F02:00South Coast Wolves F

2

0:2 Sutherland Sharks U2

1

[0-1] H2H
F03:00Marconi Stallions U2 1:3 Mt Druitt Town Range[0-2] H2H
S23:00Sydney United 58 U20 0:0 Sydney FC U20 H2H
Western Australia Cup
F03:00Bayswater City1

1:2 Floreat Athena

2

[0-0] H2H
Vietnam Second Division
F04:00Lam Dong

1

4:0 Kon Tum

2

[1-0] H2H
F04:30Tien Giang

4

0:1 Ba Ria Vung Tau FC

3

[0-0] H2H
F04:30T T Hanoi B

1

1:2 Cong An Nhan Dan

1

[0-0] H2H
F05:00Da Nang II

1

2:1 Fishsan Khanh Hoa

1

[1-1] H2H
S04:30Long An II 0:0 Gia Dinh H2H
Vietnamese First Division
F04:30An Giang 1:0 Dong Thap

2

[0-0] H2H
F05:00Binh Dinh

1

0:0 TTBD Phu Dong

3

[0-0] H2H
F05:00Pacifico Xining

3

1:1 Dong Tam Long An[0-1] H2H
F06:00Can Tho

2

0:0 Binh Phuoc

1

[0-0] H2H
USL First Division
S17:00Hartford Athletic 1:1 Charleston Battery H2H
S19:00Indy Eleven 0:0 Loudoun United H2H
S19:00Louisville City FC 0:1 Bethlehem Steel H2H
S19:00Ottawa Fury 1:0 Swope Park Rangers H2H
S19:00Pittsburgh Riverhoun 1:0 North Carolina H2H
S19:30Tampa Bay Rowdies 0:0 Saint Louis FC H2H
S20:00Birmingham Legion 0:0 Atlanta United FC II H2H
S20:00Colorado Springs Swi 0:0 OKC Energy FC H2H
S20:30Memphis 901 0:0 New York Red Bulls B H2H
S20:30Rio Grande Valley 0:0 Sacramento Republic H2H
S21:30El Paso Locomotive F 0:0 Real Monarchs H2H
S22:00Los Angeles Galaxy I 0:0 Reno 1868 FC H2H
S22:00Orange County Blues 0:0 San Antonio H2H
S22:30Fresno FC 0:0 Portland Timbers Res H2H
USA Women Premier League
S16:00Indiana Union (w) 1:1 Los Angeles Sol (w) H2H
S19:00Calgary Foothills (w 0:0 Lancaster Inferno (w H2H
USA Women
S19:00Washington Spirit ( 0:0 Houston Dash (w) H2H
S19:30Orlando Pride (w) 0:0 Sky Blue FC (w) H2H
USA National Premier Soccer League
S18:00Safira FC 0:0 Juve-Pro Soccer H2H
S19:00Richmond Kickers 0:0 Orlando City U23 H2H
S19:00Greenville Triumph 1:1 FC Tucson H2H
S19:00North Texas 0:0 Tormenta FC H2H
S19:00Miami FC 0:0 Tulsa Athletics H2H
S22:30FC Arizona 0:0 ASC San Diego H2H
Uruguay U19 League
F08:00Progreso U19

1

1:1 Sud America U19

2

[0-0] H2H
F08:00Boston River U19 3:0 Miramar Misiones U19[2-0] H2H
F08:00CA Juventud U19

4

1:3 Nacional De Football[1-2] H2H
F08:00Santiago Wanderers U

2

5:3 Fenix U19[2-0] H2H
F09:00Basanez U19

1

3

1:1 Rampla Juniors U19

2

[0-0] H2H
S11:59Torque U19 1:1 El Tanque Sisley U19 H2H
Uruguay Segunda
F09:00Villa Teresa 1:1 Rentistas[0-0] H2H
S14:00Albion FC 1:1 Tacuarembo H2H
S14:00Central Espanol 1:1 CA Bella Vista H2H
S14:00Deportivo Maldonado 1:0 Torque H2H
Primera Division de Uruguay
F14:00Defensor Sporting Mo

3

1:1 CA Juventud

1

6

[0-0] H2H
F14:00Club Atletico Progre

2

4

1:1 CA Penarol

1

5

[0-0] H2H
F14:00Racing Club Montevid

3

0:2 Plaza Colonia

1

[0-0] H2H
F14:00Wanderers FC

1

5

1:2 Cerro Largo

1

7

[0-0] H2H
Ukraine Women Division
S10:00FK Ladomir (W) 1:1 Rodyna kolisp (w) H2H
TAS Premier League
F00:15Kingborough Lions

1

0:2 Launceston City[0-0] H2H
F00:30Riverside Olympic

1

2:0 Clarence United

2

[1-0] H2H
TAS Premier Championship
F00:30University of Tasman

1

4:2 Taroona[1-1] H2H
Thailand Division 4
F07:00Phitsanulok FC

5

6:0 Chiangrai Utd Reserv

1

[0-0] H2H
Thai Premier League
F06:45PTT FC Rayong

1

1:0 Port FC[0-0] H2H
F07:00Chainat FC

1

1:1 Prachuap Khiri Khan

2

[0-0] H2H
F08:00Ratchaburi FC 4:1 Chiangmai FC

3

[2-1] H2H
F09:00Chonburi Shark FC

2

0:0 Suphanburi FC

3

[0-0] H2H
Thai Division 2 League
F05:00Kamphaeng Phet

1

1:0 Ayutthaya FC

1

[0-0] H2H
F05:00Kasem Bundit Univers

2

0:0 Phuket FC[0-0] H2H
F05:00North Bangkok Colleg

3

0:0 Krabi FC

3

[0-0] H2H
F07:00Lamphun Warrior

2

1:0 Ang Thong FC

3

[0-0] H2H
F07:00Sa Kaeo City

3

1:0 Ubon Ratchathani FC

4

[0-0] H2H
Thai Division 1 League
F06:45JL Angmai Lian Zhi

2

4:1 Air Force Central

3

[1-0] H2H
F07:00BEC Tero Sasana

1

3:2 Udon Thani

5

[1-2] H2H
F08:00Army United F.C.

3

1:1 Ayoubi Taya

2

[1-0] H2H
F08:00Thailand Honda FC

2

1:1 Samut Sakhon

1

[0-0] H2H
F09:00Khonkaen FC

1

2:3 Rayong FC

1

[0-0] H2H
Sweden Damallsvenskan
F07:45IF Limhamn Bunkeflo 0:1 Djurgardens (w)

1

[0-0] H2H
F09:00Kungsbacka DFF (w) 0:5 Kristianstads DFF (w[0-3] H2H
Sweden Superettan
F10:00Syrianska FC

3

0:2 IK Brage

1

3

[0-0] H2H
F10:00Brommapojkarna

1

3:1 Norrby IF

2

[0-0] H2H
F10:00Dalkurd FF

2

1:0 Varbergs BoIS FC

2

[1-0] H2H
F10:00Degerfors IF 0:1 GAIS

5

[0-1] H2H
F11:59IK Frej Taby

1

1:1 Orgryte

2

[0-0] H2H
Slovakia 2. Liga
S11:30MFK Dubnica nad Vaho 1:0 Partizan Bardejov H2H
S11:30KFC Komarno 1:0 FC STK 1914 Samorin H2H
S11:30Tatran LM 0:1 Ruzomberok B H2H
S13:00Poprad 1:0 Slovan Bratislava B H2H
S13:00MFK Skalica 1:0 SKM Puchov H2H
Slovak Super Liga
F11:59Michalovce

2

0:3 MSK Zilina

3

[0-0] H2H
F13:00FK Senica

3

3:1 Trencin

1

[0-0] H2H
F14:00Sokol Dolna Zdana

3

1:3 Slovan Bratislava

1

[0-0] H2H
Swiss Super League
F13:00Thun

2

2:2 Neuchatel Xamax

2

7

[0-0] H2H
F13:00St. Gallen

3

0:2 Luzern

5

[0-0] H2H
Swiss Challenge League
F11:00Winterthur

1

1:1 Aarau

4

[0-0] H2H
F11:30Grasshopper

1

2:1 Stade Ouchy

3

[0-0] H2H
F12:30Chiasso

4

0:1 FC Wil 1900

6

[0-0] H2H
F13:00Schaffhausen

3

2:2 Lausanne Sports

2

[0-0] H2H
Singapore National Football League
F05:00Eunos Crescent FC

1

2:8 Police SA

3

[1-5] H2H
F05:00Tiong Bahru

4

3:1 Singapore Armed Forc

2

[2-1] H2H
F05:10Yishun Sentek Marine

1

3:0 Singapore Khalsa Ass[0-0] H2H
F07:30Katong FC

1

0:0 Racing Club Warwick

1

[0-0] H2H
Slovenia 1.Liga
F11:59Tabor Sezana

5

1:0 NK Publikum Celje

1

5

[0-0] H2H
F14:15NK Rudar Velenje

1

1:1 Maribor

1

3

[0-0] H2H
Serbian Superliga
F11:59FK Spartak Zlatibor

1

2:1 FK Rad Beograd

1

[0-0] H2H
F14:00Cukaricki Stankom

1

5

1:0 FK Napredak Krusevac

5

[0-0] H2H
F14:00Mladost Lucani3

2:1 Radnik Surdulica

3

[0-0] H2H
F14:00Vojvodina Novi Sad3

3:1 Macva Sabac

5

[0-0] H2H
F14:00Crvena Zvezda

1

2:0 Habitpharm Javor

1

3

[0-0] H2H
Scotland League Cup
F10:00Hibernian 2:0 Alloa Athletic[0-0] H2H
F10:00Inverness

1

4:1 Raith Rovers

2

[1-0] H2H
F10:00Dumbarton

2

1:4 Queen of South

2

[1-4] H2H
F10:00East Fife

1

2:0 Stenhousemuir

3

[0-0] H2H
F10:00Montrose

3

1:4 Forfar Athletic

2

[1-2] H2H
F10:00Elgin City 3:0 Stirling Albion

3

[2-0] H2H
F10:00Dundee

2

0:0 Peterhead

1

[0-0] H2H
F10:00Stranraer

2

6:0 Berwick Rangers

1

[4-0] H2H
F10:00East Kilbride

2

0:0 Saint Mirren

1

[0-0] H2H
F10:00Edinburgh City

2

1:0 Dunfermline Athletic

1

[0-0] H2H
F10:05Hamilton Academical

1

2:2 Partick Thistle[0-0] H2H
F10:05Ayr United

2

2:1 Falkirk

1

1

[1-1] H2H
Rwanda National League
S09:30Sorwathe 0:1 Gasogi Utd H2H
Russia Youth Championship League
F01:00Ufa Youth

3

0:4 FK Krasnodar Youth

1

[0-3] H2H
F03:00Krylya Sovetov Samar

2

5:1 Arsenal Tula Youth

3

[2-1] H2H
F06:05CSKA Moscow (R)

2

2:0 FK Orenburg Youth

5

[1-0] H2H
S10:00FK Ural Youth 1:1 FC Terek Groznyi You H2H
S10:00Lokomotiv Moscow You 1:0 FC Tambov Youth H2H
S10:00Dinamo Moscow Youth 1:1 Rubin Kazan (R) H2H
S10:00PFC Sochi Youth 1:0 Zenit St.Petersburg H2H
Russia Women's Cup
F06:00Lokomotiv Moscow (w)

1

1:0 Chertanovo Moscow (w

1

[-] H2H
Russia Premier League
F07:00FC Ufa

2

2:3 FC Krasnodar

2

[2-0] H2H
F09:30Kryliya Sovetov

3

2:3 Arsenal Tula

5

[1-2] H2H
F11:59CSKA Moscow

3

2:1 Gazovik Orenburg

3

[0-0] H2H
F14:30Rostov FK

2

2:2 Spartak Moscow

3

[0-0] H2H
Russia Cup
F08:00FC Lada Togliatti

1

1:3 Akron Togliatti[0-2] H2H
F09:00FK Khimik-Avgust 2:0 Lada SOK Dimitrovgra[1-0] H2H
F09:00Legion Dynamo

3

3:0 FK Makhachkala

1

[2-0] H2H
F09:00Strogino Moscow

1

2:3 Rodina Moskva[0-1] H2H
S09:30FC Vaynakh Shali 1:1 Alania Vladikavkaz H2H
S10:00Olimp Khimki 0:1 FC Ararat Moscow H2H
S11:00Cuban Kolding 1:0 SKA Rostov H2H
S11:00Urozhay Krasnodar 1:1 Druzhba Maykop H2H
S11:30Kvant Obninsk 1:1 Dolgiye Prudy H2H
S11:59Inter Cherkessk 1:1 Stavropolye-2009 H2H
Romania Liga I
F11:00Botosani

3

4:1 CS Voluntari

1

[0-0] H2H
F14:00FC Clinceni

1

4

1:4 CFR Cluj

2

[0-0] H2H
QLD Division 1
F03:20Rochedale Rovers

1

1:2 Logan Lightning

1

[0-0] H2H
Peru Reserves League
S11:00Alianza Lima Reserve 1:1 Sporting Cristal Res H2H
S11:59Deportivio San Marti 1:0 Real Garcilaso Reser H2H
S15:30Carlos Manucci Reser 1:0 UTC Cajamarca Reserv H2H
Poland Ekstraklasa
F09:00Rakow Czestochowa

1

0:1 Korona Kielce

1

[0-0] H2H
F11:30Wisla Krakow

1

0:1 Slask Wroclaw

2

[0-0] H2H
F14:00Piast Gliwice

1

2

1:1 Lech Poznan

1

[0-0] H2H
Philippines UFL
S03:30Global FC 0:0 Kaya FC H2H
Peru B League
S14:15CD Coopsol 0:1 Santa Rosa Pucallpa H2H
S14:15Juan Aurich 1:1 Alianza Atletico Sul H2H
51'Carlos Manucci 1:0 UTC Cajamarca

2

[0-0] H2H
21:00FBC Melgar -:- Inti Gas Deportes Pred. H2H
F16:30EM Deportivo Binacio

6

1:1 Academia Deportiva C

2

[0-0] H2H
Paraguay reserve team league
F08:00Libertad Asuncion Re 1:0 Club Guarani Reserve[1-0] H2H
F08:00Nacional Asuncion Re 3:1 Olimpia Asuncion Res[1-0] H2H
Paraguayan Division 2
S10:00Sportivo Trinidense 1:0 Club Fernando de la H2H
S14:30Ovetense FC 1:1 Sportivo Iteno H2H
Primera Division de Paraguay
65'Libertad

1

1:0 Guarani CA

3

[0-0] H2H
F16:00Cerro Porteno

1

3:0 Deportivo Capiata

2

[0-0] H2H
S18:00Sportivo Luqueno 0:0 Sportivo San Lorenzo H2H
NSW-N Premier League
F01:30Edgeworth Eagles FC

2

3:1 Maitland

1

[1-0] H2H
F03:00Newcastle Jets FC (Y 0:2 Hamilton Olympic

1

[0-0] H2H
Norway Division 4
F07:00Valdres FK

1

0:11 Vard Haugesund

1

[0-4] H2H
F07:00Vestfossen

2

2:1 Bergen Nord

1

[1-0] H2H
F08:00Raufoss IL B 1:0 Steinkjer FK

1

[1-0] H2H
S10:00Fyllingsdalen 0:0 Fana H2H
S10:00Stord IL 0:0 Fjora H2H
S10:00Melhus 0:1 Brumunddal H2H
S10:00Orkla 0:0 Nybergsund IL Trysil H2H
S10:00Verdal 0:1 Strindheim IL H2H
S10:00Honefoss BK 0:0 Melbo H2H
S10:00Skjervoy 0:0 Harstad H2H
S10:00Leknes 0:0 Gjelleraasen IL H2H
F10:00Alta 3:0 Floro

2

[2-0] H2H
F10:00Grorud

1

2:0 Odd Grenland 2

4

[1-0] H2H
F10:00Kjelsas

4

1:1 Elverum

2

[0-1] H2H
F10:00Oppsal

2

1:0 Senja[0-0] H2H
F10:00Sotra

4

3:3 Asane Fotball

3

[1-3] H2H
Myanmar League 2
F05:00Chin United 0:0 Mawyawadi

1

[0-0] H2H
F05:00Royal ThanLyin FC 0:4 Ispe FC[0-3] H2H
Myanmar Professional League
F05:00YANGON UNITED 3:0 Dagon FC

1

[2-0] H2H
F05:00Hantharwady United

2

2:1 Laconi Lian

2

[1-0] H2H
F05:30Magway

3

2:0 Mahar United[0-0] H2H
Malawi Premier League
F08:30Blue Eagles

1

1:1 Mzuzu University[0-0] H2H
F08:30Silver Strikers 0:0 Be Forward Wanderers

1

[0-0] H2H
USA Major League Soccer
14'Columbus Crew 1:0 Montreal Impact H2H
14'Toronto FC 0:1 Houston Dynamo H2H
13'Philadelphia Union 1:0 Chicago Fire

1

H2H
20:30FC Kansas City -:- FC Dallas Pred. H2H
21:00Colorado Rapids -:- New York City Footba Pred. H2H
22:00Real Salt Lake -:- Minnesota United FC Pred. H2H
22:00Vancouver Whitecaps -:- San Jose Earthquakes Pred. H2H
Mexico Youth U20
S11:00San Luis U20 1:1 Pumas U20 H2H
S11:59Club America U20 1:1 Monterrey U20 H2H
S12:15Tigres UANL U20 0:0 Monarcas Morelia U20 H2H
S12:15Tigres UANL U20 1:0 Monarcas Morelia U20 H2H
S12:30Necaxa U20 0:0 CDSyC Cruz Azul U20 H2H
S13:00Pachuca U20 1:0 Leon U20 H2H
Mexico Liga MX Femenil
S11:59Atlas (w) 1:1 Monterrey (w) H2H
Primera Division de Mexico
90'Atletico San Luis 0:2 Pumas U.N.A.M.

3

[0-0] H2H
87'Pachuca

1

1:2 Club Leon

1

1

[0-0] H2H
20:00Club America -:- Monterrey Pred. H2H
22:00Tigres UANL -:- Monarcas Morelia Pred. H2H
22:00Necaxa -:- CDSyC Cruz Azul Pred. H2H
Liga Super Malaysia
F09:00Selangor PKNS

2

2:3 Selangor[1-2] H2H
F09:00Pahang 4:1 Melaka

1

[2-0] H2H
Malaysia Premier League
F09:00Pahang UiTM FC

1

1:1 Negeri Sembilan[0-0] H2H
F09:00PDRM

1

1:1 Pulau Pinang[0-0] H2H
F09:00Sarawak 1:1 Selangor United[0-0] H2H
F09:00Terengganu B 1:1 Sabah[0-0] H2H
F09:00Kelantan 1:0 UKM FC[0-0] H2H
Malaysia FAM League
S04:45Banggol Tokku FC 1:1 JBFA H2H
S04:45Batu Dua FC 1:0 Tun Razak FC H2H
S04:45Penjara FC 0:1 SAMB FC H2H
Iceland 3 Deild
S11:59KF Fjallabyggdar 1:1 Alftanes H2H
Lebanese Elite Cup
S10:00Al-Ahed 0:1 Shabab Sahel H2H
S10:00Al-Ansar (LIB) 0:0 Al Akhaahli Alay H2H
Latvia Premier League
S11:00BFC Daugavpils 0:0 Riga FC H2H
Latvia Division 2
F08:00Rezekne/BJSS

3

1:1 Tukums-2000[0-0] H2H
F07:00FK Auda Riga 7:0 FK Dinamo Riga

2

[0-0] H2H
S08:00Balvu Vilki 1:1 Grobina H2H
S10:00FK Smiltene BJSS 1:1 Super Nova H2H
S10:00New Project 0:1 JDFS Alberts H2H
Latvian Higher League
S11:00Riga FC 1:0 BFC Daugavpils H2H
Laos Premier League
F07:45Lao Police Club

2

3

1:1 Lao Army FC

1

2

[0-0] H2H
Laos Division 1
F05:00Master 7 FC 2 1:4 Vientiane Capital FC

1

[0-0] H2H
F05:00Young Elephants FC 2

2

1:1 Viengchan FC

3

[0-1] H2H
S05:00Lao Police FC 2 0:0 Lao Army FC 2 H2H
Korea National League
F04:00Gyeongju KHNP 0:0 Cheonan City[0-0] H2H
F06:00Daejeon Korail 1:1 Gangneung City[0-0] H2H
F06:00Mokpo City 2:1 Gimhae City[0-0] H2H
K League Challenge League
F06:00FC Anyang

1

7:1 Gwangju Football Clu

2

[3-1] H2H
F07:00Busan I Park

1

2:2 Bucheon FC 1995

1

2

[0-1] H2H
Korea League
F06:00Pohang Steelers 1:2 Incheon United

2

[0-0] H2H
F06:00Gyeongnam FC

1

2:2 Jeju United

1

[1-2] H2H
F06:00FC Seoul

1

2:4 Jeonbuk Hyundai Moto

1

[1-1] H2H
Korea Challengers League
S03:00Jeonju Citizen FC 0:0 Pyeongchang FC H2H
S03:00Jungnang Chorus Must 0:0 Yangju Citizen H2H
S04:00Goyang FC 0:0 Yeoju Sejong H2H
S04:00Seoul United 0:0 Ulsan Citizens H2H
S04:00Gimpo FC 0:0 Gyeongju Citizen H2H
S04:00Paju Citizen FC 0:0 Chuncheon Citizen H2H
S04:00Pyeongtaek Citizen 0:0 Pocheon FC H2H
S04:00Yangpyeong 0:0 Chungju Citizen H2H
S05:00Siheung City 0:0 Icheon Citizen H2H
S06:00Cheongju Jikji 0:0 Hwaseong FC H2H
Kazakhstan Premier League
F09:00FC Shakhtyor Karagan

3

1:0 Okzhetpes

1

1

[0-0] H2H
F11:00Kaisar Kyzylorda 0:1 FK Aktobe Lento

3

[0-0] H2H
Japan Challenge League Women
F02:00NGU Nagoya (w) 2:1 Angeviolet Hiroshima[0-1] H2H
S22:00Norddea Hokkaido (w) 0:0 JFA Academy Fukushim H2H
Japan Football League
F04:00Ryutsu Keizai Univer

1

4:4 Yokogawa Musashino

1

[3-1] H2H
J-League Division 3
F02:00Grulla Morioka

2

2:2 Thespa Kusatsu

2

[2-0] H2H
F04:00FC Tokyo U23

3

1:1 Kamatamare Sanuki[0-1] H2H
F05:00Blaublitz Akita 0:2 Gainare Tottori

2

[0-2] H2H
F05:00Giravanz Kitakyushu

1

1:1 Vanraure Hachinohe F[0-0] H2H
J-League Division 2
F05:00V-Varen Nagasaki

1

1:0 Ventforet Kofu

1

[0-0] H2H
F05:00Yokohama FC 2:1 Tochigi SC

3

[0-1] H2H
F05:00JEF United Ichihara 3:0 Avispa Fukuoka

2

[1-0] H2H
F06:00Kyoto Sanga

1

3:2 Omiya Ardija

2

[2-0] H2H
F06:00Kashiwa Reysol

1

1:0 Zweigen Kanazawa FC

1

[1-0] H2H
F06:00Tokyo Verdy 3:2 Ehime FC

1

[0-2] H2H
F06:00Renofa Yamaguchi

1

2:2 Albirex Niigata

2

[0-0] H2H
S06:00Kagoshima United 0:0 FC Gifu H2H
Japan Futsal League
S01:00Shonan Bellmare Futs 0:0 Espo Lada Hokkaido F H2H
S04:00Fugador sumida Futsa 0:0 Fuchu Athletic FC Fu H2H
S23:00Voscuore sendai Futs 0:0 Shriker osaka Futsal H2H
Israel Ligat Al Toto Cup
F13:30Bnei Yehuda Tel Aviv

2

0:1 Maccabi Tel Aviv

1

[0-0] H2H
Ireland U19 League
F09:00Shamrock Rovers U19 2:0 Kerry DL U19

1

[0-0] H2H
F07:00Drogheda United U19

4

3:2 St. Patricks U19

3

[0-0] H2H
Ireland First Division
F14:00Cobh Ramblers

2

1:1 Wexford (Youth)

1

[0-0] H2H
International Club Friendly
F10:00FK Avanhard Kramator 1:0 Nikopol-NPGU

1

[-] H2H
F11:30Praiense 1:0 GD Fontinhas[-] H2H
F11:59Arka Gdynia 0:0 Omonia Nicosia FC

1

[-] H2H
20:30CD Sonsonate -:- CD FAS Pred. H2H
F11:00Pirin Blagoevgrad 3:0 Slivnishki Geroy[-] H2H
F13:00FK Kozara Gradiska

3

4:0 OFK Zeljeznicar

2

[-] H2H
F13:00FC Deutschkreutz 1:1 Sportunion Mauer[-] H2H
F16:00Aragua FC 1:0 Deportivo Petare FC[-] H2H
S05:00Middelfart G og 0:0 Dalum H2H
S05:00LKS Czaniec 1:1 MKS Trzebinia H2H
S05:25Usv Kainbach-Honigta 1:1 ESK Graz H2H
S06:00Burgos Promesas 1:0 Osasuna H2H
S08:00Obolon-2 Kyiv 1:0 PFC Nyva Vinnytsia H2H
S08:00TSG Hoffenheim (Yout 0:0 Koln II H2H
S09:00Heider SV 0:0 Phoenix Rising FC H2H
S09:00Fredericia 0:0 Hamburger SV (Youth) H2H
S10:00Bromley 1:0 Crystal Palace H2H
S10:00Bishop's Stortford 0:0 Enfield 1893 H2H
S10:00Colney Heath 1:1 Chester FC H2H
S10:00Dulwich Hamlet 1:1 Tottenham Hotspur XI H2H
S10:00Hastings United 1:1 Millwall XI H2H
S10:00Caykur Rizespor 0:1 Tractor Sazi Tabriz H2H
S10:00Sint-Truidense 0:1 PAOK Saloniki H2H
S11:00FK Hajduk Divos 0:0 FK Radnicki Sid H2H
S11:59FK Jagodina Tabane 1:1 Radnicki Pirot H2H
S12:25Sloga Pozega

3

1:1 FK Backa Topola

2

H2H
S12:57SC Himberg 0:0 Leopoldsdorf H2H
S13:00Elche 1:1 UD Iliciitana H2H
S13:55FK Zlatibor 0:0 Kolubara H2H
S14:00Ejido 0:1 Almeria H2H
S14:15Tarxien Rainbows F.C 1:0 Balzan FC H2H
S15:30National Defense For 0:0 Prisons FC H2H
S16:45Municipal San Ramon 0:0 AD Escazucena H2H
S18:00Morvant Caledonia Ut 0:0 Club Sando H2H
Indonesia Liga 3
F02:45Persitangsel Tangera

3

2:0 Banten Jaya FC

2

[1-0] H2H
Indonesia Super League
F07:30Madura United

3

1:0 Arema Malang

1

[0-0] H2H
S04:30Persija Jakarta 0:0 Semen Padang H2H
S04:30Kalteng Putra FC 0:0 PSM Makassar H2H
F04:00Persatu Tuban

1

0:2 PSIM Yogyakarta

2

[0-1] H2H
F04:15Madura FC

4

0:1 Persis Solo FC

5

[0-0] H2H
F07:30Persiba Balikpapan

3

0:2 Persik Kediri

4

[0-0] H2H
ICE WC
S10:00KR Reykjavik (w) 1:0 Thor KA Akureyri (w) H2H
Iceland U19 League
S11:00Nacional Montevideo 0:0 Cova Piedade H2H
Iceland Division 2
F09:30UMF Vidir 1:0 Leiknir F[0-0] H2H
S10:00KF Fjardabyggd 1:1 UMF Selfoss H2H
S10:00IR Reykjavik 1:0 Tindastoll Sauda H2H
S10:00Vestri 1:0 Volsungur husavik H2H
Iceland Division 1
F10:00Haukar Hafnarfjordur

1

1:5 Fjolnir

2

[1-3] H2H
F10:00Grotta Seltjarnarnes

3

2:2 Vikingur Olafsvik

3

[0-0] H2H
F10:00UMF Njardvik

2

2:3 Throttur Reykjavik[1-1] H2H
F11:59Afturelding

2

1:2 Thor Akureyri

1

[0-0] H2H
F11:59Magni 0:3 Leiknir Reykjavik[0-0] H2H
F08:00Greuther Furth (Yout

1

2

0:0 Schweinfurt 05 FC

2

[0-0] H2H
F08:00TSV Aubstadt

3

2:0 SV Heimstetten

1

[0-0] H2H
F08:00VfB Eichstatt 7:0 SV Schalding Heining[2-0] H2H
F08:00Te Cu Kukuh Atta Sei

4

3:1 Viktoria Aschaffenbu

5

[1-0] H2H
F08:00Nurnberg (Youth)

3

1:0 FC Memmingen

4

[1-0] H2H
F11:59SpVgg Bayreuth

4

1:3 VfR Garching

1

3

[0-0] H2H
Germany Oberliga NOFV
F09:30TГјrkspor Augsburg 1:1 TSV 1860 Munchen (Yo[0-0] H2H
F08:00Eintracht Bamberg

4

6:4 Bayern Hof

4

[2-2] H2H
F08:00FC Ismaning

1

1:2 TSV Kottern

3

[0-1] H2H
S08:00SV Seligenporten 0:0 TSV Karlburg H2H
S09:00SpVgg Ansbach 0:0 TSV Abtswind H2H
S10:00DJK Gebenbach 0:0 Grossbardorf H2H
S10:00ATSV Erlangen 0:0 DJK TEUTONIA SCHALKE H2H
S10:00FC Viktoria Kahl 0:0 1. FC Sand H2H
S10:00SV Kirchanschoring 0:0 TSV Schwaben Augsbur H2H
S11:00TSV Nördlingen 0:0 SpVgg Hankofen-Haili H2H
Finland Kolmonen
F09:00JIK 0:2 Inter Turku II[0-0] H2H
S11:30HJS Akatemia 1:0 Saaksjarven Loiske H2H
Finland Ykkonen Women
F07:00HauPa Women

1

0:0 PK Keski Uusimaa (w)[0-0] H2H
F07:00HPS (w)

1

6:0 VIFK Vaasa (w)[0-0] H2H
F07:00PK-35 Vantaa (w) 5:0 Turun Weikot (w)[0-0] H2H
S06:00RoPS (w) 0:0 PK-35 RY (W) H2H
Finland Women Premier League
F06:00Honka Espoo (w) 5:1 Y Ilves (W)

1

[3-0] H2H
F08:00ONS (w)

3

2:3 Jyvaskylan Pallokerh

1

[1-0] H2H
F09:00TiPS Vantaa (w)

1

1:0 TPS Turku (w)

1

[1-0] H2H
S10:00Aland United (w) 1:1 HJK Helsinki (w) H2H
F10:00KajHa 1:4 SC KuFu-98[0-2] H2H
F10:00FC Vaajakoski

2

0:3 Jakobstads Bollklubb

1

[0-0] H2H
F10:00SJK Akatemia

1

0:0 OLS Oulu

2

[0-0] H2H
F11:59JS Hercules 5:1 VPS J Akatemia

3

[0-0] H2H
Finland - Kakkonen Lohko
F10:00EPS Espoo

1

0:0 FC Espoo[0-0] H2H
F10:00KaPa

2

3:1 SalPa[1-0] H2H
F10:00Honka Akatemia

1

1:1 P-Iirot

2

[1-0] H2H
F10:00Kaarinan Pojat

3

0:1 Gnistan Helsinki

2

[0-0] H2H
S10:00Jazz Pori 0:0 Ilves Tampere II H2H
Finland Ykkonen
F10:00Ekenas IF Fotboll

1

5

0:2 AC Kajaani

2

[0-2] H2H
F10:00TPS Turku

2

2:3 FC Haka

2

[0-2] H2H
FFSA PL
F01:30Cumberland United FC 4:0 Western Strikers SC

1

[1-0] H2H
F01:30West Bay

1

1:1 Adelaide Victory[0-1] H2H
F01:30Salisbury United 0:3 Modbury Jets[0-0] H2H
F01:30Fulham United FC

2

3:4 Seaford Rangers[3-3] H2H
F03:30White City Woodville

2

3:1 Noarlunga United

2

[0-1] H2H
S05:00Playford City Patrio 1:0 Sturt Lions H2H
New Zealand South Premier League
S20:30Cashmere Technical 0:0 Nelson Suburbs H2H
S20:30Coastal Spirit 0:0 Mosgiel AFC H2H
S20:30Nomads 0:0 Otago University H2H
S20:30Western AFC 0:0 Caversham H2H
Estonia Womens Meistri Liiga
F07:00Tartu SK 10 Premium 1:4 Saku Sporting (W)

1

[0-0] H2H
S06:00Tammeka Tartu (W) 0:1 Vaprus Parnu (w) H2H
S07:00Suure-Jaani United W 0:0 JK Tallinna Kalev (W H2H
Estonia Teine Liiga
S11:59Nomme JK Kalju II 1:0 Vandra JK Vaprus H2H
S11:59Voru JK 1:1 Pohja-Tallinna JK Vo H2H
Estonia Esi Liiga
F06:00Elva 3:1 JK Welco Elekter[0-0] H2H
S11:59Flora Tallinn II 1:0 Rakvere FC Flora H2H
S11:59Tallinna FC Levadia 1:1 Tallinna JK Legion H2H
Estonia Champions League
F09:00Tartu JK Maag Tammek

3

2:2 JK Tallinna Kalev

2

[0-2] H2H
Ecuador Campeonato Serie B
S12:30Orense SC 1:1 Pottu Via Ho H2H
S16:00CD Clan Juvenil 1:1 Club Atletico Porten H2H
Primera Division de Ecuador
22'Universidad Catolica 0:0 Sociedad Deportiva Aucas

1

H2H
F15:00Delfin SC

2

1:1 CD El Nacional

1

[0-0] H2H
F17:15Olmedo Riobamba

4

1:0 Faure Za Amarilla

1

[0-0] H2H
Ecuador Reserve League
S11:00Mushuc Runa Reserves 0:1 Barcelona Guayaquil H2H
S16:00Macara Reserves 0:0 Tecnico Universitari H2H
Dominican Republic Liga
S17:00UniversidadO M 0:0 Jarabacoa FC H2H
S18:00Cibao FC 1:0 Barcelona Atletico H2H
Czech Republic 2.Liga
F04:15FK Banik Sokolov

3

0:0 Hradec Kralove

1

[0-0] H2H
F04:15Dukla Prague

2

2:3 Trinec

2

[1-2] H2H
F04:15Pardubice

1

2:1 Viktoria Zizkov

3

[2-0] H2H
F11:00Lisen

2

2:2 SK Slovan Varnsdorf

1

[0-0] H2H
F11:00SK Prostejov

2

1:0 Vysehrad

2

[0-0] H2H
Czech Republic Gambrinus Liga
F11:00Opava

1

1:0 Marila Pribram

3

[0-0] H2H
F11:00Sigma Olomouc 1:0 Tescoma Zlin

3

[0-0] H2H
F11:00Synot Slovacko

1

0:2 Dynamo Ceske Budejov

4

[0-0] H2H
F13:30Sparta Praha

1

2:0 Baumit Jablonec

1

[0-0] H2H
Chinese Women’s Super League
F07:35Guangdong Meizhou Hu 0:0 HeNan Huishang (w)[0-0] H2H
Croatia 1.Division
F13:00Rijeka 2:1 NK Varteks Varazdin

3

[0-0] H2H
F15:00HNK Gorica 1:1 Inter Zapresic

2

[0-0] H2H
Costa Rica Primera Division
20:00Universidad de Costa -:- Herediano Pred. H2H
22:00AD San Carlos -:- Deportivo Saprissa Pred. H2H
Central Premier League
F01:30Lower Hutt City 3:5 North Wellington AFC

4

[2-5] H2H
F01:45Wellington Olympic

3

5:2 Stop Out

2

[3-1] H2H
S21:00Western Suburbs 0:0 Napier City Rovers H2H
Colombia U20 League
S16:30Real Sabanalarga U20 0:1 Valledupar FC U20 H2H
S11:59Deportivo Pereira 0:0 Fortaleza F.C H2H
S11:59Deportes Quindio 0:0 Boyaca Chico H2H
S16:00Barranquilla FC 1:0 Llaneros FC H2H
S16:00Valledupar FC 1:1 Deportivo Rionegro H2H
S16:00Orsomarso 1:1 Real Cartagena H2H
Primera Division de Colombiano-Apertura
65'Deportivo Cali

2

3:0 Jaguares de Cordoba

1

[0-0] H2H
HTCucuta

2

0:0 Independiente Santa Fe

2

H2H
20:45Deportes Tolima -:- America de Cali Pred. H2H
F16:15Union Magdalena

2

0:0 Atletico Huila

3

[0-0] H2H
Copa Premier Centroamericana
S17:00CSD Municipal 1:1 Real Espana H2H
Chile Cup
F12:30Union San Felipe

3

0:1 Audax Italiano

3

[0-0] H2H
F15:00Universidad de Chile

3

2:0 Deportes Temuco

4

[0-0] H2H
F15:00Cobresal

1

3:1 Municipal Iquique[0-0] H2H
F17:30O.Higgins

2

1:1 Everton CD

3

[0-0] H2H
S16:00Huadiwei sub 0:0 Union Espanola H2H
Chile Tercera
S11:59CD Rancagua Sur 1:1 CD Municipal Mejillo H2H
S15:00Brujas 1:1 Deportes Rengo H2H
Chile Primera D
S15:00ProvincialTalagante 1:0 Ferroviarios de Chil H2H
S15:00Real Juventud San Jo 1:0 Club Deportivo Pilma H2H
S16:00San Antonio Unido 1:1 Iberia Los Angeles H2H
S18:00Deportes Vallenar 1:0 Colchagua CD H2H
Primera Division de Chile
S20:00Univ Catolica 0:0 Palestino H2H
F04:00Guangxi Baoyun FC

3

0:2 Jiangxi Liansheng

2

[0-1] H2H
F07:30Chengdu Xingcheng

2

0:0 Zhejiang Yiwu

2

[0-0] H2H
Chinese Football Association Yi League
F03:30Qingdao Zhongneng

2

1:1 Xi An Daxing Chongde

2

[0-1] H2H
F04:00ShanXi xingdu

1

0:5 Yinchuan Helanshan

2

[0-1] H2H
F04:00Inner Mongolia Caosh 1:4 Hebei Jingying[0-3] H2H
F04:00Bei Li Gong 3:3 Dalian Chanjoy

3

[0-1] H2H
Chinese Football Association Jia League
F03:30Guizhou Hengfeng Zhi

3

2:0 Meizhou Hakka

4

[1-0] H2H
F05:30Xinjiang Tianshan Le 2:5 Qingdao Huanghai F.C

2

[1-3] H2H
F07:00Shanxi Chang An Athl

3

3:0 Liaoning FC

2

[0-0] H2H
F07:30Heilongjiang Lava Sp 3:1 Shanghai Shenxin[2-1] H2H
F07:30Inner Mongolia Zhong

2

1:0 Beijing BeiKong

1

[0-0] H2H
F07:30Shijiazhuang YongCha

2

2:1 Zhejiang Greentown

4

[0-0] H2H
F07:35Nantong Zhiyun

1

1

0:1 Changchun Yatai

1

[0-0] H2H
S15:30Forge FC 1:1 Valour H2H
S18:00Pacific FC 1:1 HFX Wanderers FC H2H
Canadian Premier Soccer League
45'London City 0:0 CSC Mississauga H2H
20:30Brantford Galaxy SC -:- Real Mississauga Pred. H2H
21:00FC Vorkuta -:- Serbian White Eagles Pred. H2H
S18:30London City 0:0 FC Ukraine United H2H
Bulgaria B PFG
S11:30Septemvri Simitli 1:0 Strumska Slava H2H
S11:30Kariana Erden 1:1 PFK Montana H2H
S11:30FC Hebar Pazardzhik 1:0 Spartak Pleven H2H
S12:30Litex Lovech 1:0 Lokomotiv Gorna Orya H2H
S12:30Chernomorets Balchik 0:1 Chernomorets Pomorie H2H
S12:30Neff supporting Simi 1:0 Spartak Varna H2H
Bulgaria Premier League
F11:45CSKA Sofia

4

1:3 Cherno More Varna

1

7

[0-0] H2H
F14:00Beroe Stara Zagora

1

2:4 Ludogorets Razgrad

1

[0-0] H2H
S11:00Vitosha Bistritsa 0:0 Botev Vratsa H2H
BSWCP
F09:00BSC Pro-Fart Glowno 2:2 UKS Milenium Gliwice[-] H2H
F04:00Belarus Beach Soccer 6:3 Turkey Beach Soccer[0-0] H2H
F05:15Poland Beach Soccer 3:2 Kazakh beach foot[0-0] H2H
F06:30France Beach Soccer< 6:2 Moldova Beach Soccer[0-0] H2H
F07:00Laktoza Lyszkowice B

2

4:6 Dragon Bojano Beach [0-0] H2H
F07:45Germany Beach Soccer 2:3 Hungary Beach Socce[0-0] H2H
F09:15Lithuania Beach Socc 1:8 Switzerland Beach So[0-0] H2H
F10:30Italy Beach Soccer 10:1 Czech Republic Beach[0-0] H2H
F11:45Portugal Beach Socce 12:1 Norway Beach Soccer[0-0] H2H
F13:00Russia Beach Soccer< 7:2 Estonia Beach Soccer[0-0] H2H
S04:00Boca Gdansk Beach U2 0:0 BSC Pro-Fart Glowno H2H
S05:00UKS Milenium Gliwice 0:0 Hemako Sztutowo Beac H2H
S06:00BSCC Lodz Beach U21 0:0 Grembach Lodz Beach H2H
S10:00Hemako Sztutowo Beac 1:1 KP Lodz Beach U21 H2H
S11:00Grembach Lodz Beach 1:1 Dragon Bojano Beach H2H
S11:59Slupsk Adkonis Beach 1:1 Tonio Team Sosnowiec H2H
S14:00Catanduva FC 0:0 Fernandopolis H2H
S14:00Uniao Suzano AC SP 0:1 Paulista(SP) H2H
S14:00Matonense SP 1:0 Jose Bonifacio EC H2H
S14:00Itapirense/SP 1:1 Wavor SPU23 H2H
S14:00Anpaao 0:0 Maua FC H2H
S14:00Catanduva FC 1:1 Fernandopolis/SP U23 H2H
S14:00Rio Branco(SP) 1:1 Marilia Ac H2H
S18:00Uniao Suzano AC SP 0:0 Paulista SP U23 H2H
Brazil women's League
S16:00Santos (w) 1:0 Vitoria das Tabocas H2H
Brazil L
F14:00America-RJ 3:0 Artsul RJ

1

[0-0] H2H
S14:00Campos RJ 0:0 Friburguense RJ H2H
S14:00Duque de Caxias RJ 0:0 Bonsucesso H2H
S14:00Olaria 1:1 Sampaio Correa (RJ) H2H
S14:00Serrano BA 1:0 Itaborai RJ H2H
S14:00Goytacaz RJ 1:1 Nova Cidade H2H
S14:00Audax Rio RJ 1:1 Goncalense H2H
S14:00Serra Macaense 0:0 Barra da Tijuca H2H
S14:00Angra Dos Reis RJ 0:1 Sao Goncalo H2H
Brazil Youth
S14:00Fluminense RJ (Youth 0:0 Vitoria Salvador (Yo H2H
S14:00Internacional (RS) Y 0:0 Chapecoense (Youth) H2H
S19:00Cruzeiro (Youth) 0:0 Atletico Paranaense H2H
Brazil Campeonato U19
F10:00Atletico Pr Paranaen 3:0 Iraty SC U19[3-0] H2H
Brazil Paulista Women's League
S14:00Gremio (w) 0:0 America MG (w) H2H
S14:00Sao Paulo/SP (w) 1:0 Taubate(w) H2H
S15:00Cruzeiro RJ (W) 1:1 Ceara Women H2H
BRA SPC
F14:00Desportivo Brasil SP

2

2:0 Corinthians Paulista

2

[0-0] H2H
F14:00EC Sao Bernardo/SP

1

1:2 Sao Caetano

1

[0-0] H2H
F14:00Nacional SP

3

1:2 Juventus SP

2

[0-0] H2H
Brazil Serie D
S15:00Manaus (AM) 1:0 Caxias RS H2H
S19:00Itabaiana(SE) 1:0 Ituano SP H2H
80'Boa Esporte Clube

2

1:0 Juventude

2

[0-0] H2H
F14:00Sao Jose PoA RS

3

3:0 Atletico Acreano

2

[0-0] H2H
F16:00Globo

1

2:0 Ferroviario CE

1

3

[0-0] H2H
F16:00Botafogo PB

3

1:1 ABC RN

4

[0-0] H2H
Brazil Serie B
90'Operario Ferroviario PR

1

2:1 CRB AL

2

[0-0] H2H
F10:00Oeste1

0:0 Bragantino

2

[0-0] H2H
F15:30Vila Nova 1:1 America MG

1

[0-0] H2H
F18:00Botafogo SP

3

0:0 Guarani SP

3

[0-0] H2H
Brazil Campeonato Paulista Youth
S09:30Andira U20 1:0 Humaita U20 H2H
S14:00Avai (Youth) 1:1 CA Metropolitano U20 H2H
S14:00Criciuma SC (Youth) 1:0 Figueirense SC (Yout H2H
S14:00Chapecoense (Youth) 1:1 Brusque U20 H2H
S14:02Joinville SC Youth 0:0 Atletico Tubarao U20 H2H
S14:30Pague Menos U20 1:1 Horizonte FC U20 H2H
Brazil Catarinense Division 2
S14:00Blumenau EC 0:0 Concordia AC H2H
S16:00Camboriu SC 0:0 Guarani de Palhoca H2H
Bosnia and Herzegovina Premier League
S11:30FK Velez Mostar 1:1 Mladost Doboj Kakanj H2H
S11:30Zvi Jerzy Da 1:1 FK Tuzla City H2H
S14:30FK Zeljeznicar 0:0 Borac Banja Luka H2H
S15:00Aurora 0:0 Club Guabira H2H
S17:15Sport Boys Warnes 0:0 Destroyers H2H
Belarus Reserve League
S06:00FC Vitebsk Reserves 1:1 FC Minsk Reserves H2H
S06:00Torpedo Minsk Reserv 1:0 Shakhter Soligorsk R H2H
Belarus Division 2
F08:00FK Uzda

1

0:1 Gorki[-] H2H
S09:00Zabudova-2007 1:0 Belshina Bobruisk Re H2H
Belarus Pershaya Liga
S10:00Khimik Svetlogorsk 0:1 Naftan Novopolock H2H
S10:00FK Vigvam Smolevichy 1:1 FK Lokomotiv Gomel H2H
S10:00Sputnik 1:1 FC Rukh Brest H2H
S10:00FC Belshina Babruisk 1:1 Krumkachy H2H
S10:00FK Orsha 1:1 FK Lida H2H
S11:00Kommunalnik Slonim 1:0 FC Baranovichi H2H
S11:00Volna Pinsk 1:1 Smorgon FC H2H
Belarusian Premier League
F10:00FK Gorodeya

2

1:2 FK Isloch Minsk

1

[0-1] H2H
F13:45Dinamo Brest

4

4:1 FC Torpedo Zhodino

2

[0-0] H2H
S11:45Dnepr Mogilev 0:0 BATE Borisov H2H
Bangladesh Premier League
F09:00Sheikh Russel KC 1:0 Bashundhara Kings[0-0] H2H
F09:00Abahani Limited 1:1 Saif Sporting Club

1

[0-0] H2H
F06:00Arambagh KS 6:3 Rahmatgonj MFS

1

[0-0] H2H
F06:00Sheikh Jamal 2:0 Chittagong Abahani

1

[0-0] H2H
Belgium Super Cup
F14:30Racing Genk

1

3:0 Mechelen

4

[0-0] H2H
Australia Victoria State League 1
F04:03Altona City SC

3

2:0 Whittlesea United[1-0] H2H
Austrian Cup
F12:30Kufstein

4

1:6 Rheindorf Altach

1

[0-0] H2H
F13:00Vocklamarkt

2

2:6 LASK Linz

3

[0-0] H2H
F13:00SV Leobendorf

2

0:5 FC Blau Weiss Linz

3

[0-0] H2H
F13:00Santa Ana

2

1:0 SC Kalsdorf

2

[0-0] H2H
F13:00Traiskirchen 1:5 SV Horn[0-0] H2H
F14:30Neusiedl1

1:6 Grazer AK

1

[0-0] H2H
S11:00FC Wolfurt 0:1 FAC Team Fur Wien H2H
S11:30SV Gloggnitz 1:1 St.Polten H2H
S11:30Wiener Viktoria 1:1 TSV Hartberg H2H
S11:30SC Pinkafeld 0:1 Mattersburg H2H
S11:30ASKO kottmannsdorf 0:1 Austria Wien H2H
S11:59WSC Hertha Wels 1:0 VfB Hohenems H2H
S11:59ATSV Stadl Paura 0:1 Austria Lustenau H2H
S12:30SAK Klagenfurt 0:1 Wolfsberger AC H2H
S13:00Union Edelweiss 0:1 Trenkwalder Admira W H2H
Australia Queensland State Women's Premier League
F04:30Eastern Suburbs SC ( 4:2 Mitchelton (W)

1

[2-0] H2H
F05:00The Gap NPL (w)

1

6:1 Gold Coast city (w)[3-0] H2H
VIC Women’s Premier League
F01:00Southern United (w) 0:3 Geelong Galaxy (w)[0-1] H2H
F01:15Bayside United (w)

1

0:1 Heidelberg United (w[0-0] H2H
F01:20Box Hill (w) 0:2 Alamein (w)

1

[0-1] H2H
Australia Women Brisbane Premier League
S03:23Coomera FCпј€wп 0:0 Ipswich City пј€

1

H2H
Australia Victorian Premier League U20
F02:00Altona Magic U20

3

0:2 Dandenong City U20

2

[0-1] H2H
F03:00Dandenong Thunder U2

1

2:2 Avondale FC U20

2

[0-2] H2H
F05:45Hume City U20

3

1:0 South Melbourne U20

1

[1-0] H2H
VIC Premier League
F01:00Green Gully Cavalier

2

5:2 Kingston City

2

[1-2] H2H
F03:30Hume City

2

3:1 South Melbourne

4

[1-0] H2H
F04:00Altona Magic

2

1:2 Dandenong City SC

2

[1-0] H2H
F05:00Dandenong Thunder 1:1 Avondale FC[1-1] H2H
Victorian State League Division 1
F00:30Werribee City

3

2:1 Moreland City

2

[0-0] H2H
F01:00Brunswick City

1

0:1 St Albans Saints[0-1] H2H
F01:00Eastern Lions SC

1

1

3:2 Goulburn Valley Suns

1

2

[1-2] H2H
F01:00Langwarrin

1

4:0 Springvale White Eag

2

[2-0] H2H
F01:00Murray United FC

2

0:2 FC Bulleen Lions

2

[0-1] H2H
F01:15Northcote City

1

2:0 Manningham United Bl[0-0] H2H
F02:00Ballarat Red Devils

2

1:1 Moreland Zebras

1

1

[0-1] H2H
F04:00Melbourne Heart (You

2

4:3 Box Hill United SC

3

[2-2] H2H
F04:30Geelong Sc

5

1:0 North Geelong Warrio

1

[0-0] H2H
FFSA Premier League
F01:30Metrostars SC 1:2 Adelaide Olympic

2

[0-1] H2H
F01:30Adelaide Raiders SC 4:0 Adelaide Panthers

1

[2-0] H2H
F01:30Campbelltown City SC

4

1:2 Adelaide United FC (

2

[1-1] H2H
F01:30Adelaide City FC

1

1:1 Adelaide Blue Eagles

2

[1-1] H2H
F01:30Para Hills Knlghts S

1

1

0:0 Adelaide Comets FC[0-0] H2H
F04:00West Adelaide SC

3

1:3 Croydon Kings

1

[0-1] H2H
QLD Premier League
F03:00SWQ Thunder

1

1:2 Gold Coast Knights

1

[0-1] H2H
F04:00Brisbane Strikers 12:1 Sunshine Coast FC

1

[6-0] H2H
NSW Premier League
F04:00South Coast Wolves 4:0 Sutherland Sharks

1

[2-0] H2H
F05:10Marconi Stallions

2

4:2 Ted Reiter Mountain

1

2

[2-1] H2H
Australia Gold Coast Premier League
S02:00Musgrave Yellow 1:0 Murwillumbah H2H
Australia Brisbane Capital League 2
F01:00Canberra White Eagle

2

4:0 Weston Molonglo FC[1-0] H2H
F01:00Wagga City Wanderers

2

3:0 Narrabundah

1

2

[2-0] H2H
F01:15Oxley United

1

1

2:2 Bardon Latrobe

1

[0-0] H2H
ACT Premier League
F01:00Woden Valley

2

3:3 Canberra FC

3

[2-2] H2H
F03:00Riverina Rhinos

1

3

0:2 Cooma Tigers

1

[0-1] H2H
F03:30Monaro Panthers

1

3

2:3 Canberra Olympic

3

[1-3] H2H
S01:00Belconnen United 0:2 Gungahlin United H2H
Australia Brisbane Premier League Reserves
F01:15Taringa Rovers Reser

2

3:0 University of Queens[0-0] H2H
F01:50Albany Creek Reserve

1

1

2:0 Grange Thistle SC Re

1

3

[2-0] H2H
F01:50Bayside United FC Re

2

2:1 Acacia Ridge Reserve

2

[2-0] H2H
F03:10North Pine United Re

2

5:0 The Gap FC Reserve

1

[2-0] H2H
Australian cloth
F02:00New Farm 4:1 Annerley FC

1

[2-1] H2H
F03:15Ipswich City

1

2:1 Pine Hills

2

[1-0] H2H
F04:00Mount Gravatt Hawks

1

2:2 Samford Ranges

1

1

[0-0] H2H
F04:00North Star 6:2 Virginia United

3

[2-2] H2H
Australia Brisbane Premier League
F03:05Taringa Rovers

1

5:0 University of Queens[3-0] H2H
F04:00Albany Creek

3

0:0 Grange Thistle SC

1

[0-0] H2H
F04:00Bayside United FC

1

1:0 Acacia Ridge

3

[1-0] H2H
F05:00North Pine United

1

1:10 The Gap BPL

1

1

[0-4] H2H
Austria Amateur cup
S11:59SV Maria Gail 1:1 ASKO Bodensdorf H2H
Asia Trophy English-CUP
F05:00Newcastle United 1:0 West Ham United[1-0] H2H
F07:30Wolves1

0:0 Manchester City[0-0] H2H
F14:15Sportivo Las Parejas 2:1 Colon

1

[0-0] H2H
Argentina Torneo B
S12:10Mitre SdE 0:1 Estudiantes Tecos H2H
Argentina Cup
20:10Lanus -:- Independiente Rivada Pred. H2H
F12:10Atletico Mitre de Sa

1

0:2 Estudiantes La Plata[0-0] H2H
F16:10Gimnasia La Plata3

1:1 Defensa Y Justicia

1

1

[0-0] H2H
Queensland U20 League
F01:00SWQ Thunder U20

1

2:1 Gold Coast Knights U[0-1] H2H
Australia New South Wales League 2
F03:05Hills Brumbies

3

4:1 Spirit FC

2

[3-0] H2H
F04:35Bonnyrigg White Eagl

1

6:0 Northern Tigers

4

[2-0] H2H
F05:00Canterbury Bankstown 1:2 North Shore Marin[1-0] H2H
F05:00Macarthur Rams

5

1:1 Central Coast Marine

1

[1-1] H2H
F05:00Rydalmere Lions FC

2

0:0 Blacktown Spartans

1

[0-0] H2H
Australia Gold Coast Reserves
F00:20Musgrave Reserves 6:0 Murwillumbah Reserve

2

[3-0] H2H
Australia Capital Territory U20 League
F01:30Monaro Panthers U20

1

4:0 Canberra Olympic U20[1-0] H2H
Northern NSW U20 League
F01:15Hills Brumbies U20

1

2:0 GHFA Spirit FC U20[0-0] H2H
F02:30Bonnyrigg White Eagl

3

0:7 Northern Tigers U20

1

[0-3] H2H
F03:10Rydalmere Lions FCU2 1:0 Blacktown Spartans U

3

[0-0] H2H
S03:00Bankstown Berries FC 0:0 North Shore Mariners H2H
S03:00Macarthur Rams U20 0:0 Central Coast U20 H2H
Advertisements: